Krāsainedēļa

Šonedēļ skolā krāsu nedēļa

pirmdiena - zilā krāsa

otrdiena - dzeltenā krāsa

trešdiena - sarkanā krāsa

ceturtdiena - zaļā krāsa

Lai jauka un krāsaina nedēļa! Ar panākumiem no Jelgavas!

07.04.2022 Skolas peldētāj piedalījās Latvijas Speciālās olimpiādes peldēšanas sacensībās.
Visi mūsu skolēni uzlaboja savus personīgos rezultātus! Vislabākos rezultātus savā vecuma grupā uzrādīja Stefans Balodis, izcīnot zeltu peldēšanā uz muguras un sudrabu peldēšanā brīvajā stilā. Ievai Badūnei bronza peldēšanā uz muguras, Danielam Vasiļjevam sudrabs peldēšanā brīvajā stilā.
Pārējiem komandas dalībniekiem individuālajos peldējumos pavisam nedaudz pietrūka līdz pjedestālam!
Stafetes komanda, Andris Stulpinskis, Ieva Badūne, Daniels Vasiļjevs un Stefans Balodis ieguva 2. Vietu 4X25m stafetē peldēšanā brīvajā stilā!
APSVEICAM!
Paldies Peldbaseins "Rifs" kolektīvam un Amatas apvienības pārvalde, kā arī sporta skolotājam Aigaram Skrastiņam par palīdzību gatavojoties peldēšanas sacensībām!

Ar foto un tekstu dalījās skolotājs Aigars Skrastiņš

Gatavošanās Lieldienām!

Gatavojoties lieldienām skolēni brīvdienās kopā ar vecākiem devās lasīt dabas materiālus -žagarus, sūnas, čiekurus, lai skolā varētu pīt lieldienu vainagus, dekorēt klasi un veidot galda dekorus.
Visiem ļoti patika darboties un ar nepacietību tiek gaidītas lieldienas!

Ar foto un tekstu dalījās skolotāja Aiga Gelbrote

1.aprīlis

APRIL, APRIL!
Sveiciens joku dienā - 1.aprīlī!
Lai ikdiena kļūtu krāsaināka un jautrāk pašiem, skolotāji šodien izjokoja skolēnus. Stundās skanēja smiekli, deju soļi, notika skolas apzaļumošana, burtu veidošana no sāls mīklas, dubļu kūkas gatavošana.
Ar foto un tekstu dalījās skolotāja Linda Gruznova, Inese Kraukle, Inga Liepiņa

Atbalsts Ukrainai

Drabešu muižas Amatu mājā gatavo MASKĒŠANĀS TĪKLUS Ukrainas armijas atbalstam. Spāres pamatskolas skolēni arī palīdzēja sagatavot 1200 auduma lentes, kuras tālāk nodos tīklu veidošanai.

Ar foto dalījās skolotāja Ija Kazaka


LSO badmintonā 2022

2022. gada 10. martā Salaspils Sporta namā norisinājās LSO turnīrs badmintonā, kurā piedalījās 7 komandas.

Kopvērtējumā :

1. v.  Spāres pamatskola

2. v. Lielplatones pamatskola-atbalsta centrs

3. v. Smiltenes novada speciālā pamatskola

Visi rezultāti - pielikumā.

tabulas_lso_badmintona_2022.doc

8.marts

Tuvojoties 8.martam, sieviešu dienai, Pavāri gatavoja pārsteigumu, cepa gulbīšus. Ar pārējiem skolēniem tika gatavots rasols un klāts svētku galds. Ciemos tika uzaicināti pedagogi kurus jaunieši cienāja ar gardumiem - rasolu un kebabiem, kuriem jau vairākas dienas iepriekš tika domāta recepte. Svinības bija izdevušās! Labu apetīti!

Ar foto un tekstu dalījās skolotāja Aiga Gelbrote

Noderīgi materiāli kā rīkoties krīzes gadījumā!

NODERĪGI MATERIĀLI PEDAGOGIEM UN VECĀKIEM

“Kā rīkoties krīzes gadījumā” - bukletu sagatavojusi Aizsardzības ministrija sadarbībā ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu (VUGD), Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu, Valsts policiju un Valsts robežsardzi, kā arī citiem sadarbības partneriem un nevalstiskajām organizācijām. Buklets sagatavots, ieviešot visaptverošu valsts aizsardzības sistēmu, kuras mērķis ir nodrošināt visas sabiedrības iesaisti krīzes plānošanā un pārvarēšanā.

runāt ar bērniem par karu” - bukletu sagatavojuši Pusaudžu un jauniešu centra speciālisti. Te apkopoti speciālistu ieteikumi un atbildes uz bērnu biežāk uzdotajiem jautājumiem, kas ļaus vecākiem saglabāt nosvērtību un sniegt bērniem pārliecību, ka arī lielu briesmu gadījumā vecāki spēs parūpēties par viņu drošību.

"Kā sarunāties ar bērnu par karu un citām supersarežģītām tēmām"  - Uzvediba.lv sagatavotais materiāls.

Informatīvi izglītojošie materiāli bērniem un jauniešiem, kas ļauj izprast svarīgu informāciju par drošību (sagatavojis Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests).

“Krievzeme vai Krievija? Ukrainas konflikts un viduslaiku vēsture” - vēsturnieka Valda Klišāna lekcija 2022. gada 2. martā Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā.

Mācību video no Tavaklase.lv par tēmām “Informācijpratība. Medijpratība. Patiesa un maldinoša informācija”, kurus šobrīd ikvienam ne tikai Latvijā, bet visā pasaulē būtu vērtīgi noskatīties un sev atgādināt. Atlasīto mācību video sarakstu atradīsi šeit.

Palīdzības sniegšana!

Lai sniegtu būtiskāko informāciju par atbalsta sniegšanas un saņemšanas iespējām Ukrainas civiliedzīvotājiem vienuviet, 2,martā darbu uzsācis Sabiedrības integrācijas fonda izveidotais vienotais informatīvais tālrunis – “Palīdzība ukraiņiem Latvijā” – 27 380 380.

Informatīvais tālrunis nodrošina kara bēgļiem no Ukrainas centralizētu informāciju par pieejamo palīdzību un atbalstu Latvijā: kā saņemt nodarbinātības, psiholoģiskās palīdzības, juridiskā atbalsta, tulka, veselības aprūpes, sociālā atbalsta u.c. pakalpojumus. Savukārt Latvijas iedzīvotāji var saņemt informāciju par iespējām veikt ziedojumus un sniegt atbalstu, piemēram, iesaistoties brīvprātīgajā darbā.

Palīdzība Ukrainas bēgļiem Latvijā vienotā tīmekļvietne latviešu, krievu, ukraiņu un angļu valodā.

Meteņu pasākums C līmeņa skolēniem

Starppriekšmetu un savstarpējās sadarbības prasmju veicināšana tematiskās nedēļas noslēgumā ,,Meten, Meten, dzen ziemu projām!" C klašu skolēni, tematiskās nedēļas ietvaros, gatavoja maskas, iepazina latviskās tradīcijas un mācījās rotaļa. Noslēgumā kopīgs pasākums. 

Ar foto un tekstu dalījās skolotājas Zaiga Ventere

Pavasari gaidot rokdarbu pulciņa darbiņi.. 


Aušana rokdarbu pulciņā

Rokdarbu pulciņā pie skolotājas Ijas Kazakas "C" līmeņa skolotāji veido sirsniņas aušanas tehnikā.

LSO dambretē 2022


2022. gada 24. februārī, Rīgā, NVO namā noritēja LSO sacensības dambretē. Sacensībās piedalījās 7 skolu komandas, katrā pa 4 dalībniekiem, kuri galdiņu secībā sacentās katrs ar katru. Kopvērtējumā starp komandām uzvaras laurus plūca Rīgas 1. pamatskolas- attīstības centra komanda. Individuāli galdiņu secībā uzvarēja Viktors Jadrevičs (Rīgas 1. pamatskola- attīstības centrs), Aivis Štrodahs (Tukuma novada speciālās izglītības iestāde), Agate Irma Bētaka (Spāres pamatskola) un Andris Voitahs (Padures pamatskola).

Visi rezultāti aplūkojami pielikumā pievienotajās tabulās.

LSO slēpošanas sacensības

Šī gada 10.februārī Priekuļu slēpošanas un biatlona trasē notika LSO slēpošanas sacensības. Sacensības organizēja Spāres skolas kolektīvs. Mūsu skolas skolēni uzrādija ļoti labus rezultātus.

 Paldies skolēniem par teicamiem rezultātiem un skolas kolektīvam par ieguldīto darbu sacensību organizēšanā! 

Pēc sacensībām dalībnieki vārija kārtīgu spēka putru skolas pagalmā.

Ar foto un tekstu dalījās skolotājas Zane Siliņa, Linda Gruznova un skolotājs Jānis Freivalds

Projektu nedēļas noslēgumā ..

Turpinoties projekta nedēļai "Veselīgs dzīvesveids", skolēni gatavoja veselīgos dārzeņu un augļu smūtijus, cepa pankūkas un krāsainās vafeles. Kad smūtiji bija gatavi, pārējie skolnieki un skolotāji varējat nākt nogaršot un nobalsot par labāko garšu. Uzvarēja apelsīna/ingvera smūtijs. Dienas otrajā pusē skolēnu pašparvaldes skolēni bija izvedojuši stafetes arā, kurās bija jāveic dažādi uzdevumi. Piekdien bija pupiņu šķirošanas sacensības un vingrošanas uzdevumi, tāpat tika prezentēti nedēļas laikā izveidotie projekta darbi.

Ar foto un tekstu dalījās skolotājas Inese Kraukle, Linda Gruznova, Ketija Garbačeva, Asnate Grēna

Projekta nedēļa ""Veselīgs dzīvesveids"

7.02-11.02 mūsu skolā notiek projekta nedēļa “Veselīgs dzīvesveids”. Pirmdienu sākām ar projekta nedēļas atklāšanu, tad klašu grupas devās izstrādāt savus projektus, kuri būs jāprezentē jau piektdien! Tāpat arī veidojām savu sniegavīru parādi. Lielākie skolēni uzbūveja milzīgu sniegavīru skolas priekšā. Otrdien skolā viesojās biškopis Jānis Sietiņsons, kurš iepazīstināja ar ļoti plašu informāciju par bitēm, kā arī deva mums iespēju nogaršot dažādu ziedu medu no savas saimniecības. Skolēnu favorīts bija medus ar šokolādi! Ēdināšanas pakalpojumu programmas skolēni gatavoja trīs dažādu salātu receptes, kuras vērtēja un nogaršoja, gan skolēni, gan skolotāji. Šonedēļ priekšā vēl trīs aizraujošas projekta nedēļas dienas, lai veicas!

Ar foto dalījās un tekstu dalijās skolotājas Asnate Paula Grēna, Ketija Garbačeva, Aiga Gelbrote


Distanču slēpošana ziemas baudītājiem..

Spāres skolnieki cītīgi trenējās distanču slēpošanas sacensībām, kuras norisināsies jau nākošnedēļ - 10.februārī, Priekuļu biatlona trasē. 

Spāres muižas rakstnieku parkā visiem kuri vēlas slēpot bez steigas un burzmas, ir atjaunota distanču slēpošanas trase!

Vakarā tiks ievilktas sliedes klasikā stila slēpotājiem.

Tiekamies Spārē!


Rokdarbu pulciņš

"C" līmeņa skolēni katru nedēļu aktīvi darbojās rokdarbu pulciņā, veido dažādus interesantus darbiņus, tapo, taisa auduma lauvas, zivis no papīra u.c. Skolotāja Ija stāsta, katrs bērns ar interesi iesaistās un ar prieku nāk uz pulciņa nodarbībām. 

Ar foto dalījās skolotāja Ija Kazaka


Kas var būt labāks kā sporta stunda uz slidām?

Ziemas prieki..

Skolēni kopā ar skolotāju Ketiju ziemīgo laiku izbauda uz visiem simts - dodamies pastaigās pa mežu un tuvāko apkārtni, braukājam ar kameru un ragaviņām. Pozitīvas emocijas visiem!

Ar foto un tekstu dalījās skolotāja Ketija Garbačeva

Pēcpusdienas pastaigas C līmeņa bērni dodas pastaigā uz meža taku, puiši pārvar dažādus šķēršļus, gan pārkāpjot lauztos kokus, gan lienot tiem cauri un attīsta sadarbības prasmes palīdzot viens otram uzkāpt kalnā. Turējās braši, kā vīri.

Ar foto un tekstu dalījās skolotāja Gita Meijere


LSO skriešana ar sniega kurpēm 2022

Šodien, 20. janvārī, sporta skolas Arkādija sporta bāzē – Lucavsalā notika speciālo skolu sacensības skriešanā ar sniega kurpēm. Sacensību mērķis bija popularizēt sportu speciālajās skolās kā veselību veicinošu un saturīgu brīvā laika pavadīšanas veidu, kā arī noskaidrot labākos skrējējus ar sniega kurpēm. 

Spāres skolēni izcīnija 2.vietu šajās sacensībās. Malači, lepojamies ar panākumiem!


Praktiskās nodarbības celtniecībā

Būvstrādnieku profesijas apguves kursa skolēni cītīgi strādā pie savas klases remonta. Daudz darbu jau padarīti,  bet daudz vēl priekšā. Skolotājs Māris cītīgi apmāca skolēnus, šobrīd notiek flīzēšanas darbi, apdares veidošana no dēļiem un tiek veidotas logu ailes. Skolēni darbojas ar interesi, lai jau nākošgad telpas varētu izmantot mācībām. Kopā paredzētas divas klašu telpas, ģērbtuve, duša un tualete.

Ar foto un tekstu dalījās skolotāja Asnate Paula Grēna

Paldies!

Paldies SIA "Dmitree" pārstāvim Nilam Vaideram par Ziemassvētku attīstošo dāvanu Spāres pamatskolas bērniem.

Sveiciens jaunajā 2022.gadā!


Ziemassvētku pasākums

20.decembrī mūsu skolā norisinājās Ziemassvētku pasākums, ko šoreiz apvienojām ar talantu šovu. Ikvienam skolēnam bija iespēja visu decembri kopā ar paša izvēlētu skolotāju apzināt savu talantu un izveidot priekšnesumu. Bija gan dziesmas, gan deja, gan teātris. Kopā izdevās sirsnīgs un skanīgs pasākums, ko izbaudīja gan dalībnieki, gan skatītāji. Liels paldies ikvienam, kas iesaistījās.

Priecīgus svētkus! 

Nākat iekšā Ziemassvētki..

Nākat iekšā, Ziemassvētki, Nu mēs jūs gaidīsim; Nama māte durvis vēra, Rokā gaiša uguntiņa. Ir sācies lielais Ziemassvētku gaidīšanas laiks, bet līdz tam ir čakli jāpastrādā. 6.a C un 9.f C klases skolēni steidz gatavot telpu rotājumus. Ir tapis adventes kalendārs kā eglīte, kur katru dienu iekrāso ,lai labāk redzams cik atlicis līdz svētkiem. Ceptas piparkūkas un cepumi. Gatavotas dāvanas un apsveikumi vecākiem. Un tad jau ir pienākusi pati svētku diena,visiem par pārsteigumu ciemos ierodas Ziemassvētku vecītis un katrs dāvanā saņem saldumu paciņu. Lai visiem pietiek vēlme darboties un radošas idejas Jaunajā gadā! 

Ar foto un tekstu dalījās skolotāja Zaiga Ventere

Spāres Grinčam sakām - nē!

Paldies Aleksim, Ievai un skolotājai Asnatei par vizuāli baudāmo Grinča atveidojumu un svētkus sagaidām ar labām domām. Spāres Grinčam sakām - nē!

Latvijas leļļu teātra tiešsaistes izrāde “Un atkal Pifs”

Sunītis Pifs un runcis Herkuless, krustmāte Agate un krusttētiņš Tontons, Dudū un Rozālija. Šie personāži ir pazīstami gan Francijā, kur pirms daudziem gadiem tos radīja franču karikatūrists Žans Arnāls, gan Latvijā. Tos ir iemīļojušas jau vairākas paaudzes gan kā komiksu grāmatu, gan leļļu teātra izrāžu varoņus.

Latvijas Leļļu teātrī labsirdīgā Pifa un viltīgā Herkulesa ķīviņi ir iestudēta vairākas reizes un veido teātra Zelta fondu. Izrādē skan Ivara Vīgnera dziesmas, kas kļuvušas par latviešu bērnu mūzikas klasiku. Arī mūsu skolas bērni ir mācījušies un iemīļojuši šīs dziesmas. Latvijas Skolas somas ietvaros ,gada nogalē ,varējām noskatīties leļļu teātra izrādi „Un atkal Pifs”Dzīvojot līdz interesantajiem notikumiem, varējām vērot bērnu emocijas datora ekrānā. Aleksandrai patika labsirdīgais sunītis Pifs. Arī krustmāte Agate ieguva bērnu simpātijas. Bērnu skaļie smiekli liecināja par izpratni un pozitīvajām emocijām.

Pēc izrādes noskatīšanās bērni prata atbildēt uz skolotāju jautājumiem, uzzīmēt iemīļoto varoni.

Ēdienu gatavošana un svētku galda klāšana

Gada noslēgumā gatavojam ēdienu pēc savām vēlmēm, ciemos uzaicinājām skolas direktori. Katrs gatavo savu izvēlēto ēdienu un klāj svētku galdu. Beigās sasēžamies pie galda un veicam pārrunas kā pagājis šis pusgads, kas padevies, kas vēl jāuzlabo. Pagatavojām arī cepumu kūku klases vakaram. Novēlam visiem veiksmi turpmāk un labu sadarbību.


Ar foto dalījās skolotāja Aiga Gelbrote

Ziemassvētki tuvojas..

Skolotāja Aiga Gelbrote stāsta - tuvojas Ziemassvētki, gatavojam dāvaniņas vecākiem.
Cepam piparkūkas, dekorējam, pārrunājam kā pavadīsim svētkus, ko liksim uz galda.
Vai iesim uz mežu pēc eglītes, kādas ir mūsu ģimenes tradīcijas, katram bija par ko padomāt. Visiem izglītojamiem ļoti patika līmēt, griezt, spiest piparkūku figūriņas.

Ar foto dalījās skolotāja Aiga Gelbrote

Rokdarbu pulciņa radošie darbiņi

"C" līmeņa skolnieki rokdarbu pulciņa ietvaros gatavo dažādas jaukas Ziemassvētku dekorācijas, kuras vēlāk dāvinās vecākiem svētku laikā! 

Ar foto dalījās skolotāja Ija Kazaka

Adventes laiks

Skolotāja Aiga Gelbrote par darbu ar skolēniem stāsta - Tuvojas advente, tāpēc sākām veidot vainadziņus.
Iepriekš pastaigājoties pa meža takām ar savu ģimeni salasījām čiekurus, priežu skujas, zariņus u. c. dabas materiālus, mājās nokrāsojām čiekurus ar guaša krāsām.
Veikalā iegādājāmies dekorus un veidojām savus vainadziņus, kuri izdevās ļoti skaisti.

Ar foto dalījās skolotāja Aiga Gelbrote

Svinīgais Valsts svētku pasākums.

Šodien, 17.novembrī sapulcējāmies šaurā lokā - klašu ietvaros, lai klusi atzīmētu latviskos novembra svētkus. Skolēni skaitīja patriotiskus dzejoļus, kā arī tika sumināti glītrakstīšanas konkursa dalībnieki. Paldies teicām arī skolas darbniekiem par apzinīgu darbu skolas labā. Noslēgumā noskatījāmies kopīgi veidotu video, kurā skolēni un skolotāji īsi pastāstīja, kāpēc Latvija ir īpaša valsts tieši viņiem.

Novēlam patriotiskas, klusas un mierīgas Valsts svētku brīvdienas! 

Lāčplēša dienas piemiņai

Svētku nedēļai iesākoties, skolā valda īpaši patriotiska noskaņa, skolēni gatavojās svētkiem, tiek runāts par Latviju, piederību, simboliem. Lāčplēša dienas plakātu izveidoja 3.būvstrādnieku skolnieks Rihards Malkevičš. 

Lai skaisti un patriotiski svētki! 

Helovīnu nedēļa

Mūsu skolas C līmeņa skolēni arī gatavojās un svinēja Helovīna dienu, gatavoja dekorācijas, maskas un nedaudz pabaidīja viens otru. Neizpalika arī ķirbja grebšana, kurā cītīgi iesaistījās visi skolēni. Kopā tika izspēlētas dažādas spēles, dziedātas dziesmas par Helovīnu, skolēni ar lielu interesi iesaistījās un vienaldzīgs nepalika neviens.

Ar foto dalījās skolotājas Zane Siliņa un Dace Šleija

Mācību norise pēc skolēnu rudens brīvlaika.

Pirmdien, 25. oktobrī speciālajām izglītības iestādēm atsākas mācības klātienē. Personām, kurām uzsākts vakcinācijas process (vēl nav derīgs sertifikāts), skolā jāierodas ar negatīvu testa rezultātu. Skolēni, kuri izgājuši testu ārpus skolas, rezultātus nosūta skolai/audzinātājam, pārējiem skolēniem būs jāveic antigēna tests skolā. 

Skolēnu rudens brīvlaiks 

18.10-22.10

Novēlam jauku atpūtu, uzkrāt spēkus, lai veiksmīgi noslēgtu pirmā semestra otro pusi. Būsim atbildīgi, ievērosim valstī izsludinātos ierobežojumus, lai pēc brīvlaika varam atgriezties darbā klātienē. Jauku nedēļu! 

Ekskursija uz mini zoo Laukalnē

6. oktobrī C līmeņa skolēni devās ekskursijā uz Raunu un Launkalnes mini zoo. Bija iespēja apskatīt dažādus mājdzīvniekus, piemēram, dambriežus, zaķus, lapsu, mežacūku, mājputnus un citus zvērus.

Ar foto dalījās skolotājas Vija Zviedre un Dace Šleija

Informatīvā lekcija

Trešdien, 29.septembrī Spāres pamatskolā bija ieradies Cēsu novada Pašvaldības policijas priekšnieks Guntars Norbuts, kurš ar skolēniem izrunāja par drošības noteikumu ievērošanu, saskarsmi, atbildību, sodiem un to nozīmi un atkarību, to ietekmi uz veselību. Vislielākā diskusija bija par smēķēšanas kaitīgumu.

Skolēni klausījās ar lielu interesi, uzdeva jautājumus, atbildēja uz jautājumiem. Kopā tika atkārtoti ceļu satiksmes noteikumi. 

Ar tekstu dalījās DVAJ - Daiga Girsa


"Papardes zieds" lekcija

Šodien 6.septembrī skolā viesojās pārstāvji no biedrības "Papardes zieds". Skolēni tika iepazīstināti ar higiēnas precēm, kuras izmantojam ikdienā. Ieguvām vērtīgu informāciju par pareizu ikdienas ķermeņa kopšanu. Skolnieki cītīgi klausījās un uzdeva jautājumus pasniedzējiem! 

Ar foto un tekstu dalījās skolotāja Asnate Paula Grēna

Ekskursija un rudens tematiskā nedēļa.

No 27. septembra līdz 1.oktobrim 

,,C" klašu skolēniem notika mācību tematiskā nedēļa ,, Rudens nāca sētiņā." Katrā klasē un klašu grupās notika dažādas aktivitātes. No dažādiem materiāliem tika veidoti radoši darbiņi , iepazīti dārzeņi, rudens darbi. Tika strādāts praktiski- mizots, rīvēts un cepts. Dažiem tās bija kartupeļu un kabaču pankūkas, citi gatavoja un degustēja augļu sulas, mācījās atpazīt pēc garšas. Nedēļu noslēdzām ar dziesmām un rotaļām. Tāpat arī klases devās ekskursijā uz Skujenes seno lietu muzeju.

Ar foto un tekstu dalījās skolotājas Zaiga Ventere un Kristīne Jurevica

Sveicam skolotāju dienā! 

“Tu nevari otram iemācīt neko; tu vienīgi vari viņam palīdzēt atklāt pašam sevi.” /Galileo Galilejs

Lai pietiek enerģijas veikt nerimstošo Skolotāja darbu un ik diena ir piepildīta ar radošumu, pacietību un sapratni!Rudens nāca sētiņā..

Arī 9.d C klases skolēni nedēļu noslēguši radoši. Stundas tēma bija "Rudens nāca sētiņā", kur skolēni gatavoja ābolkūku. Paši mizoja ābolus, gatavoja biezpiena mīklu, visi aizrautīgi piedalījās darba procesā un priecājās par gala rezultātu.

Ar foto un tekstu dalījās skolotāja Marita Jonase

Ko nozīmē dzīvot zaļi?

Tā bija tēma šī gada mācību ekskursijai, kurā piedalijās mūsu skolas audzēkņi, kuri apgūst būvstrādnieka profesiju. Ķeguma HES iepazināmies, kā ar ūdens enerģijas palīdzību, tiek ražota eletroenerģija. Ķegumā apmeklējām arī muzeju, kurā varēja iepazīties ar elektrostacijas būvniecību un redzējām dažādas senas elektroierīces. 

Dienas otrajā pusē apmeklējām Ogres bibliotēku, kurā pamatā būvēta no koka. Bibliotēkas būvniecībā tika izmantoti 700m3 kokmateriālu. Tā ir pasīvā ēka, kura sevi apgādā ar elektroenerģiju, izmantojot saules baterijas, kā arī apkuri veic ar siltumsūkņa palīdzību. Lietus ūdens automātiski laista puķes, bibliotekā ir vairumā. Bibliotēkas visas komunikācijas ir automatizētas un darbojas ar datora palīdzību. Ēkā ir padevusies ļoti skaista un moderna. Ogres jaunieši iecienījuši šo ēku un bieži apmeklē bibliotēku, kur viņiem izveidotas īpašas telpas ar dažādām iespējām pavadīt brīvo laiku.

Ogres novadā apmeklējām arī Zilos kalnus, kapām skatu tornī. Diena bija jauka un piesātināta ar dažādiem jaukiem pārsteigumiem! 

Ar tekstu dalijās skolotājs Māris Zviedris


Dzejas dienas

29.septembrī lapenītē notika skolsas dzejas dienas pasākums, kurā piedalijās 1.-9. klases skolnieki, topošie virtuves darbinieki un mājkalpotāju grupas audzēkņi. Pirms pasākuma skolēni bija iemācijušies tautas dziesmas vai dzejoļus par rudeni. Pārsteigumi bija vairāki: skolotāji lasija dzejoļus, 3.klases Jēkabs skaitīja dzejoli angļu valodā. Pasākumā tika iesaistīti skolas darbinieki - skolēniem bija jāatmin kurš no skolas darbiniekiem runā dzejoļus. Tie skolēni kuri skaitīja dzejoļus saņēma pārsteigumu no skolotājas Aigas. Tāpat tika cepti kartupeļi ugunskurā un izbaudīts jaukais laiks kopā! 

Ar tekstu un bildēm dalijās skolotājas - Inese Kraukle un Linda Gluznova

Sadarības stunda tēma - "Miķeļi"

29.septembrī notika sadarbības stunda starp 1./3. klasi un topošajiem virtuves darbiniekiem par tēmu "Miķeļi." Skandējām tautas dziesmas, iepazinām ticējumus, vērojām laikapstākļus. Noskaidrojām, kuru augļu un dārzeņu viducī ir sēklas. Tad no augļiem un dārzeņiem spiedām sulas un degustējām. Topošais virtuves darbinieks Daniels mācija, kā pareizi turēt nazi, griežot sagataves picai. Pašgatavotā pica visiem ļoti garšoja!

Ar tekstu un bildēm dalijās skolotājas - Inese Kraukle un Aiga Gelbrote

Rudens svētki C līmeņa skolēniem

29.oktorbrī C līmeņa skolnieki svinēja Rudens svētkus. Gatavojoties šiem svēktiem katru dienu bērni aktīvi darināja dažādus darbiņus - puķes, dārzeņi, augļi, sēnes, kompoti. Kas tik nebija mūsu izstādē! Bērni kopā ar vecākiem sarūpēja dārzeņus izstādei. Ķirbji, gurķi, tomāti, kāposti, ķiploki, bietes, cidonijas.. Skolotājas Daces un Sandras audzēkņi dziedāja un bija sagatavojuši mazu priekšnesumu "Vāverīte ezim teic!" Reinim ļoti patika dziesma par lapām kas šūpojas vēja. Visiem ļoti patika rotaļa "Dārzā staigā..", katram bija jaizvēlās dārzenis un attēla nosaukums, minēja visi! Notika arī dārzeņu degustācija.

Ar tekstu un bildēm dalijās skolotājas - Dace Šleija, Vija Zviedre un Sandra Miķelsone

Sporta diena 2021

Piektdien skolā notika "Sporta diena 2021", kurā skolēni kopā ar skolotājiem dejoja sporta deju. Šo deju bērni mācījās veselu nedēļu, lai visi kopā varētu to izdejot. Tāpat arī āra futbola laukumā tika spēlēts Amerikas futbols. Laikapstākļi lutināja un tika pavadīta jauka rudenīgi sportiska diena! 

 

Ar bildēm un tekstu dalījās skolotāja Inga Liepiņa un Asnate Paula Grēna


Jaunsargu interešu izglītība

Pirmdien, 13.septembrī Spāres pamatskolā ciemojās Jaunsargu instruktore Evija Savicka, kura skolēniem pastāstīja par Jaunsargu ikdienu, par Jaunsargu mācību paraugprogrammas apgūšanu, kā arī prasmes, kas var noderēt ikdienas dzīvē, piemēram, orientēšanās apvidū, izdzīvošana mežā vai informāciju par pirmo medicīnisko palīdzību. Jaunsargu mācību process tiek īstenots kā brīvprātīga interešu izglītība.

Pēc 3 mēnešu mācību vielas apgūšanas, katram jaunsargam, pēc svinīgā solījuma nodošanas, tiek izsniegta jaunsarga formastērps,kuru velk pasākumos un paraugprogrammas apgūšanā,kā arī jārūpējas par formas tīrību un kārtību.

Skolēni piedaloties visos pasākumos un paraugprogrammas apgūšanā, mācības gadu noslēdz ar nometni.

Pēc tikšanās ar instruktori, daudzi skolēni izteica vēlmi mācīties Jaunsargu brīvprātīga interešu izglītībā.

Ar 20.septembri 17 skolēni uzsāka Jaunsargu brīvprātīga interešu izglītību.

Sagatavoja DVAD- Daiga GirsaJaunsardze (@Jaunsardze) | Twitter