PAR DROŠU INTERNETA VIDI

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas uzticības tālruņa darbinieki bieži saņem zvanus tieši no bērniem un jauniešiem, kuri kļuvuši par izsmiešanas upuriem interneta vidē. Šis klips ir kā brīdinājums un atgādinājums bērniem un jauniešiem nedarīt muļķības un laikus vērsties pēc palīdzības pie vecākiem vai citas uzticības personas.

PAR BĒRNU UN JAUNIEŠU DROŠĪBU

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas uzticības tālruņa darbinieki satraucoši bieži saņem zvanus no bērniem un jauniešiem, kuri kļuvuši par šantāžas un izspiešanas upuriem interneta vidē. Aicinām noskatīties šo sociālo klipu par bērnu un jauniešu drošību internetā.

Mazgā rokas tīras, lai no mikrobiem tās brīvas

Lai skaidrotu roku higiēnas nozīmi infekcijas slimību profilaksē un aicinātu pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērnu vecākus pievērst uzmanību savai un bērnu roku higiēnai, veidojot bērniem pareizas roku mazgāšanas prasmes, Slimību profilakses un kontroles centrs sadarbībā ar Veselības ministriju realizē sabiedrības informēšanas kampaņu “Mazgā rokas tīras, lai no mikrobiem tās brīvas”.

 
 
Roku mazgāšana ir vienkāršs veids, kā pasargāt gan bērnus, gan pieaugušos no mikrobu izplatīšanās un būt veseliem! Bērni mācās no pieaugušajiem, tādēļ ir svarīgi, ka vecāki bērnam rāda pozitīvu piemēru, aktīvi iesaistās bērna izglītošanā par pareizas roku higiēnas ievērošanu, kā arī saistošā veidā skaidro gan pareizu roku mazgāšanas tehniku, gan arī situācijas, kad ir nepieciešama roku mazgāšana. Vecāku veltītais laiks, uzmanība un radošie risinājumi roku mazgāšanas skaidrošanā ir ļoti nozīmīga investīcija bērna veselībā un nākotnē. 

Informatīvie materiāli pieejami ŠEIT!

Informāciju sagatavoja M.Gorina - izmantojot Slimību profilakses un kontroles centra materiālus

Tik daudz jautājumu...

Tik daudz jautājumu...

Valsts izglītības satura centrs sniedz atbildes uz jautājumiem

 Atbildes uz jautājumiem atradīsiet ŠEIT!PIRMĀ PALĪDZĪBA

Pirmas-palidzibas-sniegsana.ppsx        

Pirmā palīdzība (kursi)

Dūmu detektori 

Lai samazinātu upuru skaitu ugunsgrēkos, Iekšlietu ministrijā izstrādāti jauni Ugunsdrošības noteikumi.  Visās dzīvojamās telpās obligāti  jābūt dūmu detektoram.

Noderīgas saites: 

Filmas par NAPO
(izmantošana izglītības procesā)

https://www.napofilm.net/lv?set_language=lv

ĪSI STĀSTI DROŠAI DIENAI

https://bernudrosiba.wordpress.com/2014/10/21/isi-stasti-drosai-dienai/

DROŠĪBA INTERNETĀ

Drošības riski ir vienādi visur – gan skolā un mājās, gan tirdzniecības centrā, gan rotaļu laukumā un tāpat arī internetā. Gadījumā ar internetu vai citām tiešsaistes saziņas tehnoloģijām ir sarežģītāk, jo mēs neredzam personu, ar kuru veicam saziņu. Tādēļ mums ir nepieciešams attīstīt citas iemaņas, lai kompensētu šo ‘aklo vistiņu’ spēli un šīs iemaņas sauc par informācijas iemaņām.

Atceries, ka Tev ir tiesības justies droši un izvēlēties savu sarunu biedru!

www.drossinternets.lv