Adventes laiks

Skolotāja Aiga Gelbrote par darbu ar skolēniem stāsta - Tuvojas advente, tāpēc sākām veidot vainadziņus.
Iepriekš pastaigājoties pa meža takām ar savu ģimeni salasījām čiekurus, priežu skujas, zariņus u. c. dabas materiālus, mājās nokrāsojām čiekurus ar guaša krāsām.
Veikalā iegādājāmies dekorus un veidojām savus vainadziņus, kuri izdevās ļoti skaisti.

Ar foto dalījās skolotāja Aiga Gelbrote

Svinīgais Valsts svētku pasākums.

Šodien, 17.novembrī sapulcējāmies šaurā lokā - klašu ietvaros, lai klusi atzīmētu latviskos novembra svētkus. Skolēni skaitīja patriotiskus dzejoļus, kā arī tika sumināti glītrakstīšanas konkursa dalībnieki. Paldies teicām arī skolas darbniekiem par apzinīgu darbu skolas labā. Noslēgumā noskatījāmies kopīgi veidotu video, kurā skolēni un skolotāji īsi pastāstīja, kāpēc Latvija ir īpaša valsts tieši viņiem.

Novēlam patriotiskas, klusas un mierīgas Valsts svētku brīvdienas! 

Lāčplēša dienas piemiņai

Svētku nedēļai iesākoties, skolā valda īpaši patriotiska noskaņa, skolēni gatavojās svētkiem, tiek runāts par Latviju, piederību, simboliem. Lāčplēša dienas plakātu izveidoja 3.būvstrādnieku skolnieks Rihards Malkevičš. 

Lai skaisti un patriotiski svētki! 

Helovīnu nedēļa

Mūsu skolas C līmeņa skolēni arī gatavojās un svinēja Helovīna dienu, gatavoja dekorācijas, maskas un nedaudz pabaidīja viens otru. Neizpalika arī ķirbja grebšana, kurā cītīgi iesaistījās visi skolēni. Kopā tika izspēlētas dažādas spēles, dziedātas dziesmas par Helovīnu, skolēni ar lielu interesi iesaistījās un vienaldzīgs nepalika neviens.

Ar foto dalījās skolotājas Zane Siliņa un Dace Šleija

Mācību norise pēc skolēnu rudens brīvlaika.

Pirmdien, 25. oktobrī speciālajām izglītības iestādēm atsākas mācības klātienē. Personām, kurām uzsākts vakcinācijas process (vēl nav derīgs sertifikāts), skolā jāierodas ar negatīvu testa rezultātu. Skolēni, kuri izgājuši testu ārpus skolas, rezultātus nosūta skolai/audzinātājam, pārējiem skolēniem būs jāveic antigēna tests skolā. 

Skolēnu rudens brīvlaiks 

18.10-22.10

Novēlam jauku atpūtu, uzkrāt spēkus, lai veiksmīgi noslēgtu pirmā semestra otro pusi. Būsim atbildīgi, ievērosim valstī izsludinātos ierobežojumus, lai pēc brīvlaika varam atgriezties darbā klātienē. Jauku nedēļu! 

Ekskursija uz mini zoo Laukalnē

6. oktobrī C līmeņa skolēni devās ekskursijā uz Raunu un Launkalnes mini zoo. Bija iespēja apskatīt dažādus mājdzīvniekus, piemēram, dambriežus, zaķus, lapsu, mežacūku, mājputnus un citus zvērus.

Ar foto dalījās skolotājas Vija Zviedre un Dace Šleija

Informatīvā lekcija

Trešdien, 29.septembrī Spāres pamatskolā bija ieradies Cēsu novada Pašvaldības policijas priekšnieks Guntars Norbuts, kurš ar skolēniem izrunāja par drošības noteikumu ievērošanu, saskarsmi, atbildību, sodiem un to nozīmi un atkarību, to ietekmi uz veselību. Vislielākā diskusija bija par smēķēšanas kaitīgumu.

Skolēni klausījās ar lielu interesi, uzdeva jautājumus, atbildēja uz jautājumiem. Kopā tika atkārtoti ceļu satiksmes noteikumi. 

Ar tekstu dalījās DVAJ - Daiga Girsa


"Papardes zieds" lekcija

Šodien 6.septembrī skolā viesojās pārstāvji no biedrības "Papardes zieds". Skolēni tika iepazīstināti ar higiēnas precēm, kuras izmantojam ikdienā. Ieguvām vērtīgu informāciju par pareizu ikdienas ķermeņa kopšanu. Skolnieki cītīgi klausījās un uzdeva jautājumus pasniedzējiem! 

Ar foto un tekstu dalījās skolotāja Asnate Paula Grēna

Ekskursija un rudens tematiskā nedēļa.

No 27. septembra līdz 1.oktobrim 

,,C" klašu skolēniem notika mācību tematiskā nedēļa ,, Rudens nāca sētiņā." Katrā klasē un klašu grupās notika dažādas aktivitātes. No dažādiem materiāliem tika veidoti radoši darbiņi , iepazīti dārzeņi, rudens darbi. Tika strādāts praktiski- mizots, rīvēts un cepts. Dažiem tās bija kartupeļu un kabaču pankūkas, citi gatavoja un degustēja augļu sulas, mācījās atpazīt pēc garšas. Nedēļu noslēdzām ar dziesmām un rotaļām. Tāpat arī klases devās ekskursijā uz Skujenes seno lietu muzeju.

Ar foto un tekstu dalījās skolotājas Zaiga Ventere un Kristīne Jurevica

Sveicam skolotāju dienā! 

“Tu nevari otram iemācīt neko; tu vienīgi vari viņam palīdzēt atklāt pašam sevi.” /Galileo Galilejs

Lai pietiek enerģijas veikt nerimstošo Skolotāja darbu un ik diena ir piepildīta ar radošumu, pacietību un sapratni!Rudens nāca sētiņā..

Arī 9.d C klases skolēni nedēļu noslēguši radoši. Stundas tēma bija "Rudens nāca sētiņā", kur skolēni gatavoja ābolkūku. Paši mizoja ābolus, gatavoja biezpiena mīklu, visi aizrautīgi piedalījās darba procesā un priecājās par gala rezultātu.

Ar foto un tekstu dalījās skolotāja Marita Jonase

Ko nozīmē dzīvot zaļi?

Tā bija tēma šī gada mācību ekskursijai, kurā piedalijās mūsu skolas audzēkņi, kuri apgūst būvstrādnieka profesiju. Ķeguma HES iepazināmies, kā ar ūdens enerģijas palīdzību, tiek ražota eletroenerģija. Ķegumā apmeklējām arī muzeju, kurā varēja iepazīties ar elektrostacijas būvniecību un redzējām dažādas senas elektroierīces. 

Dienas otrajā pusē apmeklējām Ogres bibliotēku, kurā pamatā būvēta no koka. Bibliotēkas būvniecībā tika izmantoti 700m3 kokmateriālu. Tā ir pasīvā ēka, kura sevi apgādā ar elektroenerģiju, izmantojot saules baterijas, kā arī apkuri veic ar siltumsūkņa palīdzību. Lietus ūdens automātiski laista puķes, bibliotekā ir vairumā. Bibliotēkas visas komunikācijas ir automatizētas un darbojas ar datora palīdzību. Ēkā ir padevusies ļoti skaista un moderna. Ogres jaunieši iecienījuši šo ēku un bieži apmeklē bibliotēku, kur viņiem izveidotas īpašas telpas ar dažādām iespējām pavadīt brīvo laiku.

Ogres novadā apmeklējām arī Zilos kalnus, kapām skatu tornī. Diena bija jauka un piesātināta ar dažādiem jaukiem pārsteigumiem! 

Ar tekstu dalijās skolotājs Māris Zviedris


Dzejas dienas

29.septembrī lapenītē notika skolsas dzejas dienas pasākums, kurā piedalijās 1.-9. klases skolnieki, topošie virtuves darbinieki un mājkalpotāju grupas audzēkņi. Pirms pasākuma skolēni bija iemācijušies tautas dziesmas vai dzejoļus par rudeni. Pārsteigumi bija vairāki: skolotāji lasija dzejoļus, 3.klases Jēkabs skaitīja dzejoli angļu valodā. Pasākumā tika iesaistīti skolas darbinieki - skolēniem bija jāatmin kurš no skolas darbiniekiem runā dzejoļus. Tie skolēni kuri skaitīja dzejoļus saņēma pārsteigumu no skolotājas Aigas. Tāpat tika cepti kartupeļi ugunskurā un izbaudīts jaukais laiks kopā! 

Ar tekstu un bildēm dalijās skolotājas - Inese Kraukle un Linda Gluznova

Sadarības stunda tēma - "Miķeļi"

29.septembrī notika sadarbības stunda starp 1./3. klasi un topošajiem virtuves darbiniekiem par tēmu "Miķeļi." Skandējām tautas dziesmas, iepazinām ticējumus, vērojām laikapstākļus. Noskaidrojām, kuru augļu un dārzeņu viducī ir sēklas. Tad no augļiem un dārzeņiem spiedām sulas un degustējām. Topošais virtuves darbinieks Daniels mācija, kā pareizi turēt nazi, griežot sagataves picai. Pašgatavotā pica visiem ļoti garšoja!

Ar tekstu un bildēm dalijās skolotājas - Inese Kraukle un Aiga Gelbrote

Rudens svētki C līmeņa skolēniem

29.oktorbrī C līmeņa skolnieki svinēja Rudens svētkus. Gatavojoties šiem svēktiem katru dienu bērni aktīvi darināja dažādus darbiņus - puķes, dārzeņi, augļi, sēnes, kompoti. Kas tik nebija mūsu izstādē! Bērni kopā ar vecākiem sarūpēja dārzeņus izstādei. Ķirbji, gurķi, tomāti, kāposti, ķiploki, bietes, cidonijas.. Skolotājas Daces un Sandras audzēkņi dziedāja un bija sagatavojuši mazu priekšnesumu "Vāverīte ezim teic!" Reinim ļoti patika dziesma par lapām kas šūpojas vēja. Visiem ļoti patika rotaļa "Dārzā staigā..", katram bija jaizvēlās dārzenis un attēla nosaukums, minēja visi! Notika arī dārzeņu degustācija.

Ar tekstu un bildēm dalijās skolotājas - Dace Šleija, Vija Zviedre un Sandra Miķelsone

Ekskursija uz Raunu

15. septembrī ekskursijā uz Raunu devās 1./3.klase, 2m grupa un 1.-3. grupa virtuves darbinieki. Mēs ne tikai baudijām Raunas Staburaga un Tanīsa kalna burvību , bet arī uzzinājām par vietējo uzņēmēju darbu - "Raunas ķiplokā" uzzinājām par ķiploku izmantošanu pārtikā stāsta skolotāja Inese Kraukle. Pārsteidza, ka arī saldējumu var pagatavot no ķiplokiem. Savukārt, SIA LATNATURE uzzinājām, ka čipsus var ražot no burkāniem, bietēm "Maizi var cept pat no tomātiem!" Visu degustējām un pārliecinājāmies, ka veselīgi produkti ir arī garšīgi!

Ar tekstu dalījās skolotāja Inese Kraukle

Sporta diena 2021

Piektdien skolā notika "Sporta diena 2021", kurā skolēni kopā ar skolotājiem dejoja sporta deju. Šo deju bērni mācījās veselu nedēļu, lai visi kopā varētu to izdejot. Tāpat arī āra futbola laukumā tika spēlēts Amerikas futbols. Laikapstākļi lutināja un tika pavadīta jauka rudenīgi sportiska diena! 

 

Ar bildēm un tekstu dalījās skolotāja Inga Liepiņa un Asnate Paula Grēna


Jaunsargu interešu izglītība

Pirmdien, 13.septembrī Spāres pamatskolā ciemojās Jaunsargu instruktore Evija Savicka, kura skolēniem pastāstīja par Jaunsargu ikdienu, par Jaunsargu mācību paraugprogrammas apgūšanu, kā arī prasmes, kas var noderēt ikdienas dzīvē, piemēram, orientēšanās apvidū, izdzīvošana mežā vai informāciju par pirmo medicīnisko palīdzību. Jaunsargu mācību process tiek īstenots kā brīvprātīga interešu izglītība.

Pēc 3 mēnešu mācību vielas apgūšanas, katram jaunsargam, pēc svinīgā solījuma nodošanas, tiek izsniegta jaunsarga formastērps,kuru velk pasākumos un paraugprogrammas apgūšanā,kā arī jārūpējas par formas tīrību un kārtību.

Skolēni piedaloties visos pasākumos un paraugprogrammas apgūšanā, mācības gadu noslēdz ar nometni.

Pēc tikšanās ar instruktori, daudzi skolēni izteica vēlmi mācīties Jaunsargu brīvprātīga interešu izglītībā.

Ar 20.septembri 17 skolēni uzsāka Jaunsargu brīvprātīga interešu izglītību.

Sagatavoja DVAD- Daiga GirsaJaunsardze (@Jaunsardze) | Twitter